Welcome to my page,
I'm Andris Apšenieks and
I am fine art photographer from Riga, Latvia.

+371 29 410 561

E-mail me


You can find me also in social networks


Modeļiem LV

Man ir paši foršākie un vislabākie modelīši, taču reizēm dzīve piespiež meklēt jaunus. Kapēc? Iemesli tam ir dažādi – kāds modelis pārceļas dzīvot uz citu valsti, kāds paliek stāvoklī un pozēšana paliek pārāk sarežģīta, kādam apnīk pozēšana un izmēģina citu hobiju u.tml.
Labprāt sadarbojos ar kreatīviem, interesantiem un dzīviem cilvēkiem – kuriem patīk, kādas fotogrāfijas es radu un kam interesē tikt pie īpašiem, paliekošiem darbiem.

Bezmaksas foto sesija ir iespējama abpusējas intereses gadījumā, jo periodiski meklēju modeļus kādai idejai vai konkrētas fotogrāfiju sērijas turpināšanai. Lūdzu ņemiet vērā, ka ne ar visiem modeļiem mēs uzreiz atrodam abiem pieņemamu laiku, kā arī ne visi modeļi der konkrētajai idejai. Ja tas ir iespējams, pie viena cenšos realizēt arī kādu modeļa ideju.

Sadarbība, kad neprasu atalgojumu par bilžu radīšanu ir iespējama pie nosacījuma, ja parakstiet vienošanos, kas man ļauj izmantot bildes pēc saviem ieskatiem – parasti tie ir foto konkursi (teiksim, īpaša birokrātija ir visa veida publicitātei Amerikā), izstādes, portfolio u.t.t. Par darbu publicēšanu informēju parasti tikai kad kāds konkrēts darbs ir ieguvis godalgu foto konkursā. Ja vēlaties, lai modeli atzīmēju publikāciju gadījumā – lūdzu par to sakiet pirms sesijas.

Kastingus es netaisu – kad ir konkrēta ideja un laiks fotografēt bezmaksas sesijas, tad aicinu atbilstošāko modeli. Parasti sākumā bildēju ko vienkāršāku, ar laiku idejas paliek sarežģītākas, taču interesantākas. Piemēram, ir visai mazticams, ka nepazīstamu modeli bez pieredzes es uzreiz aicināšu uz sarežģītu un dārgu body art sesiju.

Par pozēšanu modelis saņem apstrādātas bildes no sesijas, parasti tās ir 10-30 labākās bildes, kuras apstrādāju vidēji mēneša laikā. Gadās sesijas, kad īpašas bildes ir vairāk, kā arī reizēm apstrādāju darbus gan melnbaltā, gan krāsainā veidā. Ja zinu, ka no konkrētās sesijas būs daudz mazāk apstrādājami darbi, teiksim, kad eksperimentēju ar gaismu un negarantēju rezultātu vai kad fotografēju uz filmu kameras, tad par to modeli brīdinu iepriekš. Neapstrādātās bildes (brāķus un sagataves) bezmaksas sadarbībā nav iespējams iegūt. Taču sesijas laikā es modelim rādu sabildēto un kopā vērtējam – ja kāda bilde īpaši iepatīkas, tad to kamerā īpaši atzīmēju un apstrādāju.
Vairākkārtējas sadarbības gadījumā – kad modelis nāk pozēt vēl un vēl es mēdzu dāvināt modeļiem par pozēšanu kādu īpašu fotogrāfiju no iepriekšējās sesijas drukātā veidā (A3+ izmērā, fine art papīrs, limited edition). Tas parasti ir rezultāts no sarežģītākām sesijām (briežu / dzīvnieku sērija, body art u.tml.).

Gadījumā, ja uz pieteikumu es neatbildu divu mēnešu laikā, tad acīm redzot nekas piedāvājams man pašlaik nav un Jūsu iesūtītos datus esmu dzēsis. Tad variet pieteikties pa jaunu, jo es strādāju pie dažādām sērijām un iespējams, ka tieši Jūs derēsiet nākamajam projektam. Piemēram, bildēties ar dzīvniekiem iespējams ļoti limitētu laiku, miglas sezona ir ne tikai ļoti īsa, bet neprognozējama u.tml.

Ja manis augstāk aprakstītie nosacījumi ir Jums pieņemami, tad lūdzu pastāstiet par sevi modeļu pieteikuma formā:

Nepilngadīgos bezmaksas variantā nefotografēju
Ja nav iespējams atkailināties - ko konkrētu variet piedāvāt, lai izvēlētos tieši Jūs? Piemēram - balets, cīņu prasmes, specifiskas vietas sesijai, eksotiski dzīvnieki u.tml.
Viss, ko gribās pateikt un kas jāņem vērā pie sesijas plānošanas, taču kas neiekļaujās augstāk uzskaitītajā. Tajā skaitā - iepriekšēja pieredze, kur ģeogrāfiski atrodaties (ja nav iespēja atbraukt bildēties uz Rīgu), laika ierobežojumi - ja Latvijā būsiet tikai noteiktu laika periodu, vai interesē dalība kādā konkrētā manā projektā u.tml.

Ja pēc vārda un uzvārda Jūs nevar atrast sociālajos tīklos – lūdzu atsūtiet vismaz divas jaunākas Jūsu fotogrāfijas uz e-pastu Andris.Apsenieks at gmail.com vai norādiet pie Papildus informācijas – kur apskatāmas kādas Jūsu jaunākas fotogrāfijas (vēlams bez apstrādes un retušas).

Nāc pozēt! Būs interesanti 😉