2016 gada cālīši

Cāļus skaitot rudenī, taču man šis rudens izvērtās visai aizņemts, tāpēc izmantošu Ziemassvētku laiku – lai nesteidzīgi atskatītos gan uz šī gada mērķiem, gan uz to – kā veicies ar to izpildi

Mērķu uzstādīšana ir visai noderīga – jo brīvais laiks atvēlēts fotografēšanas nav nemaz tik daudz, tāpēc negribētos velti tērēt laiku uz nejēdzībām vai galīgi neproduktīvām lietām. Tas man bija skaidrs jau kādu laiku atpakaļ, ka visu šogad ieplānoto diemžēl nesanāks sasniegt – taču kas priecē, tad ir tomēr gan progress, gan ir lietas, kurās plānotais ir visai jūtami pārsniegts. Neiešu cauri pilnīgi visiem mērķiem, taču apskatīšos uz atsevišķām lietām.

Mācības.
Visai daudz eksperimentēts – daudz ko iemācījos. Gan bildēt ar manuālajiem objektīviem, gan izveikti visai interesanti eksperimenti ar dažādām gaismām.
No sliktā – grāmatiņas lasītas pamaz. Nākamā gada mērķis?

Sacensības.
Pirms gada saņemtā pirmā zelta medaļa no Bosnijas iedrošināja piedalīties nākamajos FIAP patronāžas konkursos. Mērķis bija – savākt starptautiskā mākslas fotogrāfa statusu – vienkārši sauktu – AFIAP.
Sausa statistika uz 2016 gadu uz 25.decembri no FIAP patronāžas konkursiem:
Kopā šogad ir iegūtas 116 godalgas – medaļas, diplomi, goda lentas, žūrijas balvas.
Iegūtas 57 medaļas, tajā skaitā – 29 zelta medaļas, kurām vairākas FIAP un PSA zelta medaļas.
Jūtos priecīgs, jo godalgas šogad saņēma kopā 25 dažādi darbi – lielākā daļa no bildēm radītas iepriekšējo trīs gadu laikā.
Godalgas saņemtas 30 valstīs.
Vairāk nekā 900 darbi eksponēti izstādēs 49 valstīs, kas kalpo kā pamats AFIAP pieteikumam. Pieteikums kopā ar portfolio rudenī aizsūtīts, gaidu atbildi, jo pēc visa spriežot – prasības izpildītas pietiekošā daudzumā jau otrajam līmenim – EFIAP. Gaidām.

Tehnika.
Nu, par tehnikas daudzumu padomāšu pie nākošajā gada mērķiem…

Fotografēšana.
Eksperimenti – ir uz ko tiekties, taču kā jau augstāk rakstīju – ir daudz kas jauns apgūts!
Priecē, ka ir vairākas modelītes, kurām ir interesanti ar mani sadarboties jau vairākus gadus. Darbi top arvien vairāk un interesantāki, ceru, ka darbu apkopojums stimulēs radīt ko īpašu – pie sienas liekamu un drukājamu…
Šogad izliku vienu personālizstādi un Latvijā piedalījos vairākās izstādēs kā dalībnieks.

Nobeigumā vēl kādas pārdomas.
Jau trīs mēnešus neesmu publicējis savus darbus internetā, arvien retāk ko rādu publiski. Jānosprauž nākošajā gada mērķi un jāparāda, ka neesmu es vēl galīgi palaidies slinkumā! Galu galā – daudz kas interesants sabildēts, cilvēkiem patīk.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on VK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>