Status report: Y2016 Q1

Paskat, pat vairāk nekā kvartāls pagājis kopš nospraudu sev konkrētus mērķus šim gadam. Vajadzētu atskatīties, kas ir paveikts un apdomāties, uz ko likt uzsvaru un ar ko jādarbojās lai veiksmīgāk sasniegtu plānoto. Jāsakārto domas, jānoskaņojās. Ja īsumā – izskatās, ka gads ir iesācies visai veiksmīgi un mērķu uzstādīšana un darbošanās pēc plāna palīdz. Kāpēc iepriekš es šādi nedarīju – īpaši, ja pašam tiešajā darbā ir jānodarbojās ar procesiem, kuri saistīti ar paveiktā novērtēšanu, mērķu uzstādīšanu un sasniegtā analīzi?
Vispār – varbūt vērts caurskatīt mērķus un uzstādīt vēl augstāku latiņu pirms atskaites perioda beigām? Taču vispirms paskatīšos, kā ir tik tālu veicies.

Ar izglītošanos un pirkstu trennēšanu saistītās lietas:

 • Jā, saņēmos un bildēju ar manuālajiem objektīviem. Ārpus studijas tiklīdz sezona atļauj – jau vairākas reizes bildēts (neskaitot dabiņas bildes). Ja reiz modeļu instagram kontos lajki birst – acīm redzot kaut kāds rezultāts ir. Grūti strādāt, taču ir to vērts.
 • Eksperimenti ar gaismām turpinās un viens gaismu eksperiments jau ir paspējis iegūt bronzas medaļu starptautiskā fotogrāfu konkursā – Melnkalnē. Jāturpina, jo ir pārdomas, ko varu izdarīt veiksmīgāk un ir vīzija nākamajiem eksperimentiem.
 • Lapina grāmatas – tikai divas nodaļas izlasītas, visai vāji. Turpinu izglītošanos internetā, taču visā visumā – šeit ir daudz darāmais!

Sacensības un iesaistīšanās publiskās aktivitātēs:

 • Dalība konkursos ir devusi savus rezultātus – ar prieku nācās nedaudz palabot mājas lapas struktūru, lai uzskatītu sasniegumus sadaļā Awards. Kamēr citi spamo savus darbus Delfi konkursam, tikmēr esmu ieguvis 5 medaļa trīs mēnešu laikā starptautiskos foto konkursos. Plus iegūta kaudze ar diplomiem, kas arī nav slikts sniegums.
 • Ļoti priecē, ka atzinību konkursos gūst nevis viens atsevišķs darbiņš, bet dažādi darbi!
 • Pirmais mēģinājums piedalīties lielajos pasaules līmeņa konkursos arī izveikts. Medaļas un naudas balvas pašlaik nav, taču uztveru to kā stimulu saņemties un radīt jaunus, vēl labākus darbus. Ja ieskatos detalizētos rezultātos – nav slikti – varbūt vienkārši vajadzīga lielāka veiksme, jo dalībnieki tomēr bija tūkstošos.
 • MonoAwards – jāpiedalās maijā. Esmu jau izdomājis, kurus divus darbus sūtīšu, pašlaik ir pārdomas par vēl diviem darbiem. Varbūt jāpārtaisa. Radošais process. Vairāk jādara!
 • FIAP titulam pietrūkst izdrukātie darbi. Citādāk akceptiem vajadzētu pietikt jau uzreiz otrajam līmenim. Jāpiestrādā – maijā būs vairāki printu saloni.

Tehnika – lakoniski sakot, fail! Iepirkti divi objektīvi, tiesa, viņi tiek aktīvi lietoti.

Attiecībā uz vispārējiem mērķiem veidojas interesanta aina:

 • Eksperimentēšana un izkāpšana ārpus komforta zonas – check! Viss kārtībā, joprojām eksperimentēju, reizēm pat kas veiksmīgs izdodas ;-)
 • Balerīnu projektā ir iestājies neliels fail. Jāatzīst, ka esmu nedaudz pārsteigts par to, ka saorganizēt modeles aktiem ir vienkāršāk nekā baleta dejotāju bezmaksas sesijai. Bet varbūt vienkārši esmu uztrāpījis uz cilvēkiem, kuriem īsti neinteresē sadarboties. Nezinu. Ņemot vērā ieguldīto laiku un piepūli – esmu uzlicis sev atskaites periodu – ja maija laikā nav konkrēts progress – šo projektu atkal uz gadu nolieku malā (par šādu iznākumu man gan būtu ļoti žēl, taču ja cilvēkiem nav intereses, tad ar varu jau bildēties piespiest nevaru un  budžets maksas modelēm man diemžēl ir tukšs).
 • Smagi iet, taču pašlaik ir no katras sesijas bilde, kuru nav kauns likt sienas izstādē vai arī sūtīt uz konkursu. Tiesa, godīgi jāatzīst, ka darbu apstrādes temps ir palicis daudz lēnāks – jāsaņemās!
 • Šogad ir nākušas klāt divas jaunas modelītes, kamēr divas modelītes pārcēlušās dzīvot/mācīties uz ārzemēm.
 • Ir sabildētas vairākas modeles kopā. Pašlaik man vēl nav viedoklis par rezultātu, iekšējā sajūta saka – es varu labāk. Ļoti gaidu siltu laiku, kad plānots piestrādāt pie šī jautājuma. Skices ir, pozas – apdomātas.

Darbu drukāšana ir pamesta novārtā. Vienkārši JFDI!

Vispār – kad tā paskatos – ir vēl ļoti daudz kas, uz ko tiekties… Mazāk jāvāvuļo, vairāk jābildē!

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on VK

One thought on “Status report: Y2016 Q1

 1. Precīzāk teiciens gan būtu – mazāk jāvāvuļo, vairāk jādara! Viena lieta bildēt, bet ne mazāk svarīgi apstrādāt sabildēto un priecēt ar galīgo rezultātu. ;-*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>