Pirmā izstāde 2016.gadā

Jauns gads nāk ar jaunu izstādi.

Kopā ar Jāni Vējkrīgeru saorganizējām nelielu izstādīti Olaines Vēstures un Mākslas muzejā.
Melnbalts_un_krasains

Jāņa Vējkrīgera un Andra Apšenieka fotogrāfiju izstādē “Melnbalts un krāsains” ir apskatāmi darbi portretu un mākslas kailfoto žanrā. Izstādē apskatāmi darbi gan gaišos, saulainos toņos, gan pretstatam apskatāmas melnbaltās fotogrāfijas, kur darbs ar gaismu rada noslēpumainību. Sievišķība un trauslums akcentēts darbos, kuri radīti pilnīgi pretējā tehniskajā izpildījumā. Sievietes fotografētas vairāku gadu garumā.

Ideja par kopīgu izstādi autoriem radās jau pirms vairākiem gadiem, iepazīstoties un vēlāk kopā fotografējot fotogrāfu apvienībā “Usmas darba grupa”.

Jānis Vējkrīgers dzimis 1971. gadā Rūjienā. Jaunību pavadījis Dikļos, kur mācījies Dikļu pamatskolā, pēc tam izglītojies Valmierā. Kopš 1990. gada dzīvo Olainē. Fotografē no 2005.gada un ir eksponējis divas personālizstādes, kā arī ar saviem darbiem piedalījies dažādās fotomākslas izstādēs. Fotomākslu apguvis studijā Alianse, papildu zināšanas ieguvis meistarklasēs pie Latvijas un ārzemju fotogrāfiem. Jāņa moto: „Ir svarīgi piepildīt mirkli, jo tas mums ir dāvāts kopā ar dzīvību. Nebaidīties eksperimentēt nozīmē iegūt jaunas emocijas un piedzīvojumus. Tādēļ es vēlos, lai katrs neatkārtojamais, vienreizējais un neatgūstamais mirklis paliek ne tikai mūsu atmiņās, bet arī fotogrāfijā.”

Andris Apšenieks ir dzimis 1979.gadā Rīgā. Studējis informatīvās tehnoloģijas un uzņēmējdarbības vadību, pamatnodarbošanās ir saistīta ar informācijas tehnoloģijām. Fotografēšana ir autora hobijs kopš 2007.gada, kad, gan pašmācības ceļā, gan mācoties pie speciālistiem Latvijā un ārzemēs, tika apgūtas zināšanas par fotogrāfiju. Fotografē portretu un aktu žanrā, darbi pārsvarā ir melnbaltā izpildījumā. 2014.gadā ar saviem darbiem piedalījies fotogrāfu apvienības „Usmas darba grupa” izstādē Saldū. 2015.gadā autors eksponēja savu pirmo personālizstādi “Baltajā dūmakā”, kā arī piedalās dažādās autoru grupu izstādēs.

Atklāšana 2016.gada 6.janvārī 18:00, izstāde apskatāma līdz 2.februārim.

Izstādē eksponēšu dažādus darbus – gan darbus, kuri sameklējami internetā, taču būs arī iepriekš publiski nedemonstrēti darbi.

Sīkāka info un aktuālā informācija sociālajos tīklos – Facebook event, kā arī oficiālais info Muzeja mājas lapā.

Laipni lūgti!

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on VK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>