Par nejēdzīgām fotogrāfijām jeb pāris vārdi par fitnesa fotogrāfiem

Izteikšos elektroniskā formā – par Sabiedrībai absolūti nevajadzīgām lietām jeb par fitnesa fotogrāfiem. Galu galā tādi radījumi vairojās.
Reizēm ir interesanti iesvilpt miltu sauju ventilatorā (eh, te gan var izteikties krieviski un sulīgāk). Adekvāti komentāri, pamatoti viedokļi vai pat kadrināli pretēji viedokļi – tas ir tas, ko es labprāt redzētu zem šī raksta.
Tātad – dāmas un kungi – dažas fitnesa fotogrāfu pazīmes un manas pārdomas zemāk:

 • Tas, kurš sevi ir pasludinājis par fitnesa fotogrāfu strādā tikai un vienigi ar modelēm, kurām ir slaidi, labi kopti, skaisti ķermeņi, vēlams – populārām meitenēm ar daudz sekotājiem sociālajos tīklos. Nenocietos – tādam fotogrāfam vienkārši trūkst talants sabildēt lieliski jebkuru modeli.
 • Šos skaistos ķermeņus parāda tā, ka rodas žēlums jeb delikāti izsakoties – fotogrāfam ir izdomas trūkums un prasās pastāstīt par fotogrāfu kursiem iesācējiem. Lai nebūtu pārpratumi šajā punktā – ķermeņa reljefu vismaz man prasās izcelt strādājot ar gaismu un kādu sakarīgāku darbu pēcapstrādi. Vienveidīgi lipinot bildes ar skaistiem ķermeņiem un rezultātu drillējot vienveidīgi fotošopā šo bilžu vērtība ar laiku nudien nepieaug.
 • Radītos kadrus īsti mākslas galerijā pie sienas nekārsi un izstādē neliksi – jeb darbu vērtība pa lielam ir tikai un vienīgi konkrētajai modelei. Ne īsti fashion žanrs, ne īsti portrets, līdz aktam laikam nesanāk. Patīk blenzt uz smukiem ķermeņiem? Aizej uz sporta zāli, būs lielāka jēga. Vārdu sakot – ne šis, ne tas – pusaudži tikuši pie kameras.
 • Ja runājam par sesijās izmantoto apģērbu – brendīgas stringu apenes vai jauns sporta tērps. Eh. Patiešām augsts ideju lidojums, you know?
 • Biedrs profesionālais fotogrāfs ļoti izteikti ubago pūlim uzmanību – hei, man ir ļoti svarīgs Tavs laiks un šērs, tas ļaus man strādāt tālāk! Un varēšu radīt nākamo nevienam saprātīgam cilvēkam nevajadzīgo trokšņa daudzumu… Nez, donation fondā daudz naudas saripo – vai pietiek latē glāzītei?
 • Biedrs profesionālais fotogrāfs aktīvi lieto un ir atrodams Instagram’ā un pārzin aktīvos trendus, tegus un vietējā mēroga slavenības.
 • Biedram profesionālajam fotogrāfam Facebook’ā ir sava fotogrāfa lapa (atceramies laikot un šērot mākslu tautas masām tālāk!). Reizēm tiek izlozēta bezmaksas sesija xxx EUR vērtībā – jā, pareizi esi sapratis, manu mazo draudziņ, vispirms spied droši pa pogām Like un Share, citādi nespīd…
 • Nu, jūs jau sapratāt, ka biedrs profesionālais fotogrāfs ir atrodams visos iespējamos sociālajos tīklos. Galu galā mārketinga platforma ir svarīgi, patiesībā – bez tās nu nekur tālu netiksi… Savā ziņā man ir ļoti žēl šos cilvēkus – kuri tā cenšās un smagi strādā priekš “sociālās platformas”, bet pēc dažiem gadiem viņu bildes neviens neatcerēsies, jo būs vēl lielāks bilžu kvantums ar jaunākām meitenēm. Sociālā platforma kontrolē mums demonstrējamo saturu un vai nu Tu esi topā vai neesi nevienam vajadzīgs… Vai pēc sesijas būs rezultāts, kuru atcerēsies pēc gadiem? Ar ko atcerēsies tieši šo sesiju? Vai šo bildi varēsi piekārt pie sienas?
 • Heštegi pie bildēm. Vēlreiz heštegi – sākot no #supermodel un beidzot ar tehniku uz kuras bildēts un citas drazas, kuras dēļ pēc heštegiem vairāk neko prātīgu atrast nav iespējams.
 • Ir jāpublicē bildes no sesijas laika – fotogrāfētas ar telefonu. To par backstage īsti nenosauksi. Ka tā padomā, tad lielākoties sesijas rezultātā radītajām bildēm nemaz nevajag dārgu kameru – lielākoties pilnīgi pietiktu ar bildi no telefona  + trendīgāko filtru no instagram.
 • Katrā šedevrā jāietago modele – redz, es nofotografēju šo skaisto čiksu, redzi, ja? Ja patrāpās kāds vietējā mēroga slavenība kadrā – tā ir lieliska iespēja nopublicēt Delfi preses relīzi un neaizmirstam atslēgas vārdus – “slavenais”, “provokatīvā sesijā”, “neatkārtojamais”, “talantīgais”, “skandalozais” u.tml.
 • Kailākos kadros krūtis tiek piesegtas ar roku (man vienīgā asociācija ir nedrošība un barjeras radīšana, kas man izskatās vienkārši neveikli).
 • Pateicoties šādiem fotogrāfiem esmu uzzinājis par jauna fotogrāfijas žanra esamību: “provokatīva sesija”.

Respektīvi – tādi esam.
Gribējās sarakstīt tā īsāk, sanāca kā parasti.

Es konstatēju, ka lai arī es arī bildēju meitenes, kurām patīk nodarboties ar sportu – es neesmu fitnesa fotogrāfs. Man patīk pavāvuļot, bet kad jāstrādā – strādāju. Es strādāšu pie siluetu sērijas turpinājuma, kas ir daudz skaistāka ķermeņa aprišu un līniju demonstrēšana nekā šajās “fitnesa sesijās” – kurās es no sirds ticu, ka reti ir kāds prātīgs kadrs. Es ticu, ka ķermeni parādīšu daudz veiksmīgāk nekā kārtējo jauno triko tērpu. Un portreti arī sanāks lieliski – tos tiešām varēs nosaukt par portretiem. Gan jau kaut kas manai printu kolekcijai pievienosies. Būs ko atcerēties pašam, būs jaukas atmiņas un labi darbi modelītei. Un kas zina, cik daudzi darbi nonāks pie sienas. Varbūt pat ārpus Latvijas.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on VK

2 thoughts on “Par nejēdzīgām fotogrāfijām jeb pāris vārdi par fitnesa fotogrāfiem

 1. vai “fitnesa fotogrāfs” ir tas, kuram izpildās vismaz viena no Tevis noteiktajām pazīmēm, vai arī visas kopumā?
  … bet principā es Tev 100% piekrītu…

  • Egon, pa lielam uzmanību alkstošajiem ir vienas un tās pašas pazīmes – lielākoties, vairākas ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>